Cezayir Vize Başvurusu , Cezayir Vize İstiyormu ? , Cezayir Vize Rejimi

Cezayir seyahati öncesi umuma mahsus yani bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Cezayir Vize Başvurusu yapmak zorundadır. Yeşil Gri Siyah yani hususi hizmet ve diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları Cezayir vize başvurusu yapmadan cezayir seyahati yapabilirler, ülke girişinde turistik kısa süteli 90 günlük vize sağlanacaktır. Bu vize ile yalnızca turistik seyahat , ticari toplantı veya diplomatik görüşme yapabilirler, uzun süreli oturum , eğitim , çalışma , ikamet , sığınma , ticari faaliyet, yatırım gibi izinler ayrıca başvurulan özel vizeler ile mümkün olmaktadır.

Sahra bölgesi ziyaretleri için özel ziyaret belgesi veya turizm acentesi tarafından cezayir makamlarına sunulan belgeler ile özel vize alınması gerekebilmektedir, sahra bölgesi aşırı sıcaklar ve tehlikeli koşullar barındırabildiği için turist vizesi ile sahra bölgesine ziyaret yapılması onaylanmamaktadır, normal cezayir vizesi ile sahra bölgesine geçilmesi de izin alınarak mümkün olmaktadır.

Cezayir fransa ekolüne halen bağlı bir ülkedir ve arapçadan çok fransızca hakimdir. Yabancı para olarak dolar ve euro kullanılabilmektedir.

Cezayir vize başvuruları Ankara konsolosluğuna veya istanbul büyükelçiliğine şahsen yapılmaktadır.

Cezayir Vize Başvurusu için gerekli belgeler seyahat süresinden sonra en az 6 ay geçerli pasaport , 2 adet 3 x 3.5 cm beyaz zeminli fotoğraf, başvuru formunun el yazısı ile doldurulması , kimlik , ikamet belgesi , gelir belgesi , banka hesap hareketleri , gidiş dönüş uçak bileti , varsa davet yazısı , konaklama rezervasyonu veya faturası gibi belgelerdir.

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu Adresi : Gazeteciler Sitesi 23 Temmuz Meydanı No:7 Esentepe/Şişli/İstanbul

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu Websitesi : http://www.consulalgeria-istanbul.com

Tel : 0212 356 95 16-17-18
Fax : 0212 356 95 15

Email : info@consulalgeria-istanbul.com

İlgili Yazılar