Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı H1 IETT Otobüs Hattı

İstanbul Havalimanı Arnavutköyde şehrin biraz dışında yer aldığı için ulaşımı Atatürk Havalimanı kadar kolay olmamakla birlikte İETT birçok sefer koyarak ulaşımı sağlamaya gayret etmektedir.

Bu hatların ilk Kodlu olanı H1 kodlu Bağcılar Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı hattıdır ve ekspres bir hattır, 2 tam bilet değerinde İstanbulkart yada tek kullanımlık bilet yada aylık abone kartı ile biniş mümkündür.

Ekspres bir hat olması sebebi ile çok uzun bir mesafe gidilse de çok az sayıda durakta durmaktadır.

İsmi Mahmutbey Metro olarak geçiyor olsa da Bu hat mecidiyeköyden gelen metro hattıdır ve bu yazı yazıldığı 2019 yılında inşaatı devam eden bir hattır, tam olarak metro ile ulaşımı olduğunu düşünerek hareket etmeniz günümüzde yanlış ama ilerki dönemlerde doğru olacaktır.

Aşağı yukarı kalkış noktası Bağcılar Bosna caddesi , İnönü Caddesi , Maslak Caddesi kesişimi bir noktadadır ve bu noktaya 97M GÜNEŞLİ – MECİDİYEKÖY ve 89C BAŞAKŞEHİR METROKENT-TAKSİM otobüsleri yine yazının yazıldığı 2019 yılında ulaşmakta olan otobüslerdir. Yani başakşehir Metrokent Bağcılar yönüne gelecek yolcuların ulaşımı 89C nolu araç , mecidiyeköyden gelecek yolcuların ulaşımı 97M nolu araç ile planlanmıştır.

Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı H1 IETT Otobüs Hattı Mahmutbey tarafından aşağı yukarı her saat başı 1 sefer olarak planlanmaktadır ve Havalimanından da her saati 30 dk geçe yine saat başı bir sefer olarak planlanmaktadır. Gelen yolcu trafiğine göre IETT saatlerde değişiklikler yapabildiği için yinede sefer saatlerini kontrol etmenizde büyük fayda vardır.

Bu hat ile ilgili resmi kaynak linkleri aşağıda yer almaktadır.

IETT Web Sitesi Mahmutbey Metro – İstanbul Havalimanı H1 IETT Otobüs Hattı Sayfası

İlgili Yazılar