M1A Metro ile Kolay Yenikapı – Havalimanı Ulaşımı

Atatürk Havalimanı İstanbulun çok merkezi bir noktasında olsa da kimi zaman avrupa yakasında bile olsanız ulaşmak gerçekten uzun zaman alabiliyor ve ümitsizliğe kapılarak taksi tutmak zorunda kalabiliyorsunuz. Fakat İstanbul Büyük Şehir Belediyesi nin çok eski olmasına rağmen fazla bilinmeyen M1A kodlu metro hattı Atatürk Havalimanı na kolay ulaşım için tartışmasız en önde gelen alternatiftir. Kalkış noktanıza göre 10 ila 30 dk içerisinde Havalimanı içerisinde olmanızı sağlayan bu hat , tüm alternatif ulaşımlardan daha pratik ve ucuzdur.

En aşağıda gördüğünüz güncel istanbul Ulaşım ağ haritasıdır ve tıkladığınız zaman çıktı alabilir sürümü de karşınıza gelecektir.

M1a Hattı YeniKapı dan başlayarak Atatürk Havalimanına giden tek toplu taşıma alternatifidir.

Öncelikle Yenikapı , Aksaray bölgesindeyseniz direk buradan M1A hattını kullanarak Havalimanına ulaşmanız mümkündür. Bu notkaya ulaşım alternatifleri ise çok çeşitlidir. Taksime ulaşabilen her noktadan Taksim Yenikapı Kısmı Yani M2 hattını kullanarak yenikapıya gelebilirsiniz, Hacıosman Sarıyer den başlayarak tüm Levent hattı geçilerek Taksime glinen bu hat devam ederek yenikapıya ulaşmaktadır Yani Hacıosman Yenikapı M2 Hattı üzerinden yenikapıya ulaşarak M1A hattına aktarma yapıp Atatürk Havalimanına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Kabataş Bağcılar T1 Tramvay hattı nın orta noktası da Aksaray istasyonunda M1A ile kesişmektedir, Tramvay ile Kabataş yönünden gelirken Aksaray İstasyonunda ve Bağcılardan gelirken Zeytinburnu istasyonunda M1A Atatürk Havalimanı metrosuna geçiş yapabilirsiniz.

Ayrıca Metrobüs Hattı kullanarak seyahat ederken Yine Zeytinburnu İstasyonunda M1A Hattına geçiş yapma şansınız vardır.

Aynı zamanda Marmaray Yenikapı İstasyonu içerisinden de M1A Hattına geçiş yapabilirsiniz.

Yukarıdaki alternatifleri kendi güzergahınız çerçevesinde düşünerek M1A Yenikapı Havalimanı hattı ile Atatürk Havalimanına çok kolay ulaşım şansı yakalamanız mümkün.

Ayrıca M1A Hattını Atatürk Havalimanından şehir merkezine doğru ulaşım için de kullanabilirsiniz, Havalimanından Zeytinburnuna ulaşarak Metrobüs ve Bağcılar Tramvayı aktarması yapabilirsiniz. Ve Ters yönde yenikapıya ulaşarak da Taksim üzerinden Hacıosman Yönü , Marmaray ile Anadolu yakasına ulaşmanız oldukça mümkün.

Size tavsiyemiz aşağıdaki Raylı sistemler ağ haritasının çıktısını alarak veya cep telefonunuza yükleyerek seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmayınız.

 

istanbul-ulaisim-ag-haritasi

 

 

İlgili Sayfalar ;

İBB İstanbul Ulaşım Raylı sistemler haritaları

M1A Metro Hattı Tanıtım Sayfası 

 

İlgili Yazılar