İngiltere Vize Başvurusu

ingiltere-vize-basvurusuİngiltere Ülkemizle çok eski ticari, sosyal ve turistik ilişkilerine rağmen tüm pasaport türleri için vize uygulaması yapmaktadır. Yani Schengen Vizesi dahilindeki Avrupa ülkelerine giriş vizeleriniz ile İngiltereye giriş yapma şansınız bulunmaz, ayrıca İngiltere vizesi almak zorundasınız.

Yalnızca diplomatik pasaport sahipleri İngilterede ikamet eden konsoloslukta görevlilerse yılboyu , diplomatik ziyaret yapıyorlar ise en çok 90 gün , çok girişli ve maksimum yılda 180 gün vizesiz giriş yapabilmektedir.

İngiltere vizesi 6 ay 1 yıl 2 yıl 5 yıl ve 10 yıl gibi süreler ile verilebilmektedir, çok yüksek oranda red yanıtı veren İngiltere konsolosluğuna ilk başvuruların 6 ay süre için yapılmasını önermekteyiz.

İngiltere Vize Başvurusu için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir.

  • İngiltere Vize Başvuru Bilgilendirme sayfasını inceleyiniz.
  • Vise4UK sitesine girerek başvuru yapınız. Email adresinize gelecek GWF referans numarasını kaydediniz. Randevu tarihinizi en çok 90 gün içinde seçiniz
  • Worldpay üzerinden kredi kartı ile vize başvuru ücretini ödeyiniz.
  • Başvuru merkezine giderek parmak izi alınması ve biyometrik fotoğraf çekilmesini sağlayınız , son 10 yıl içinde alındıysa bu işleme gerek yoktur. Fotoğraf ve parmak izi vermeniz zorunludur, aksi takdirde vize alamazsınız. 5 yaşından büyük herkes parmakizi ve fotoğraf vermek zorundadır. Şuanda başvuru merkezi teleperformance ile anlaşması bulunmaktadır.
  • Vize başvuruları genellikle 3 hafta içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

İngiltere Vize Uygulamaları

İlgili Yazılar