Fransa Vize Başvurusu

fransa-vize-basvurusuFransa’ya turistik veya kısa ticari seyahat için vize alınması gerektiğinde başvurular VFS Global isimli müşavir firma aracılığı ile yapılmaktadır. Konsolosluk ve büyükelçilikler yüksek miktarda başvuruyu işleme alamadığı için bu pratik yöntem tercih edilmiştir VFS Global doğru başvuruların hızlı biçimde Fransa konsolosluk ve büyükelçiliğine iletimini başarı ile sağlamaktadır ve bu hizmet için ek bir bedel alınmaktadır.

Fransa Vize Başvurusu yaparken İstanbul, İzmir, Bursa, Edirne , Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Muğla,  Aydın, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Denizli, Düzce, Kırklareli,  Kütahya, Manisa, Uşak, Yalova illeti Fransa İstanbul Başkonsolosluğu üzerinden başvuru yapabilirler , Ankara Fransa Büyükelçiçiliği İçanadolu Akdeniz Karadeniz ve Doğu bölgelerinde ikamet eden yurttaşlarımızın başvurusunu kabul etmektedir.

Fransa Vize Başvurusu yaparken VFS Global de randevulu hizmet verdiği için ilk yapacağınız iş evrakları organize etmeye başlar başlamaz randevu almak olmalıdır.

Fransa Vize Başvuru Randevu Alma sayfasını ziyaret ederek online Fransa vize başvuru randevusu alabilirsiniz , ayrıca VFS Global Telefon numarası olan  0212 373 58 10-11 üzerinden de randevu almanız mümkündür ama biz online randevu almanızı öneriyoruz.

Fransa Vizesi alabilmeniz için aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz ve ilgili belgeleri eksiksiz hazırlamanız ve randevu esnasında yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Pasaportunuzun çipli pasaport olması gerekmektedir ve geçerlilik süresinin vize talebinizden en az 3 ay daha fazla olması gerekmektedir yani Fransa Vizesi Talebiniz 3 ay ise, pasaportunuzun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Pasaportunuzun son 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir ve en az bir adet vize sayfasının boş olması gerekmektedir.

Fransa Vize Randevusu alırken 18 yaşından küçükler de yetişkinler ile aynı uygulamalara tabidir ve VFS Global randevusuna anne babaları veya yasal temsilcileri ile birlikte gelmeleri gerekmektedir.

Fransa Schengen Vize başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulmuş ve imzalanmış olması gerekmektedir.

Eski pasaportlarınız var ve bu pasaportlar ile seyahatleriniz olmuş ve vize süreleri dahilinde seyahatler gerçekleştirmiş iseniz bu eski pasaportlarınızı da değerlendirmede pozitif etkileri olması açısından dosyanıza ekleyebilirsiniz.

Vize ücreti 60€ olup hizmet bedeli de 24,5€ olmaktadır, vize uygun bulunmaz ve verilmezse bu ücretler iade edilmemektedir.

Biyometrik fotoğraf nasıl olmalı önergelerine uygun 2 adet yakın zamanda çekilmiş biyometrik vesikalık fotograf. Ayrıca nadiren gerekli olmakla beraber yine beyaz zeminle çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf.

30.000€ teminatlı tam seyahat sağlık sigortası.

Gidiş dönüş seyahat uçak bileti ve diğer taşıtlara ait biletlerin asılları ve fotokopileri veya ebiletleri veya konfirmasyon belgeleri ve fotokopileri.

Otel rezervasyonu ile ilgili dökümanlar , ziyaret noktalarının belirtildiği tur sözleşmesi  veya ziyaret edilecek fiziki adresin beyan edilmesi.

Son 3 aylık Banka hesap cüzdanları dökümü veya hesap cüzdanı, banka şubesi tarafından kaşeli ve imzalı olmalıdır. Özellikle ziyaret ilk ve son günü dahil olmak üzere günlük hesapla şahsi hesabında en az 120€ x seyahat günü kadar paranın bulunduğunu gösterir hesap cüzdanı fotokopisi kaşeli ve imzalı olarak alınmalıdır. Bu miktar hesaplarda görülemezse genellikle vize reddedilebilmektedir.

Son 3 aylık maaş bordrosu , SGK hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesi.

Tapu ve araç ruhsatı fotokopileri ve gelir alınan tüm kaynaklara ilişkin resmi belgeler. Örn emekli maaşı veya telif hakları sonucu hakedilen düzenli gelirler.

Varsa tüm dünya ülkelerindeki tapularının fotokopileri.

Çalışan ise işyerinden alınmış görev maaş ve çalışma süresini belirtir, izin süresini belirtir ve görevine geri döneceğini belirtir bilgilendirme yazısı, SGK İşe giriş bildirgesi , SGK Hizmet dökümü , Şirketin faaliyet belgesi , imza sirküleri , vergi levhası ve ticari gazete fotokopileri.

Şirket sahibi ise güncel tarihli vergi levhası , imza sirküleri , ticari gazete ve faaliyet belgesi fotokopileri.

Arkalı önlü çekilmiş Nüfus Cüzdanı fotokopisi ve Pasaport kimlik sayfası fotokopisi

 

 

 

İlgili Yazılar