Danimarka Vize Başvurusu , Danimarka Vize İstiyormu ? , Danimarka Vize Rejimi

Danimarka Cumhuriyeti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir, Schengen üye ülkesi olan Danimarka , Danimarka toprakları schengen alanına dahil olduğu ve serbest dolaşım bulunduğu için tüm schengen bölge ülkeleri ile aynı sınıflandırma ile vize uygulaması yapmaktadır. Bu sebeple Umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Danimarka Vize Başvurusu yaparak danimarka seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.

Yeşil Gri ve Siyah yani hususi , diplomatik ve hizmet pasaportu sahipleri diğer tüm schengen ülkelerine olduğu gibi danimarkaya da 90 gün tek girişli vizeyi ülke girişinde alabildikleri için Danimarka Vize Başvurusu yapmalarına gerek olmadan direkt danimarka uçuşu yapabilmektedirler.

Bu sağlanan vize turistik ticari toplantı veya görev gereği yapılacak ziyaretler için kullanılabilmektedir , bu vize geçici yada kalıcı oturum hakkı , çalışma hakkı , iş kurma veya ticari yatırım hakkı , menkul yada gayrımenkul yatırımı hakkı , öğrenim görme hakkı gibi ek vizelere ve izinlere taabi olan hakları kapsamamaktadır, verilen vize kısa turistik seyahat veya ticari görüşmeler toplantılar fuarlar için sağlanan bir vizedir.

Danimarka Vize Başvurusu VFS Global tarafından hizmet sağlanarak alınabilmektedir , İstanbul Ankara İzmir ve Gaziantep ofislerinden başvurularınızı yapabilirsiniz. Danimarka Vize Başvurusu Sayfası :
http://www.denmarkvac-tr.com/

Danimarka Vize Başvurusu yaparken en az 6 ay geçerli ve 2 boş vize sayfası bulunan çipli Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu , 2 adet güncel biyometrik fotoğraf , İkametgah , Evlilik Cüzdanı , Nüfus kayıt örneği , 3 aylık Maaş bordrosu , İşe giriş bildirgesi , son 3 ayı kapsayan ve seyahat süresince gün başına en az 50 euro para bulunan bir hesap ekstresi , kişisel veya şirket davet yazısı , işyeri durum bildirir yazı , faaliyet belgesi , imza sirküleri , vergi levhası gibi standart schengen evrakları istenmektedir. Konsolosluk daha fazla bilgi yada belge isteyebilmeltedir.

Tüm evraklarınızı hazırladıktan sonra VFS Global den randevu alarak başvurunuzu yapabilirsiniz , VFS Global başvurusundan sorna süre 2 hafta kadar sürebilmektedir.

İlgili Yazılar