Botsvana Vize Başvurusu

Botsvana Vize Başvurusu , Botsvana Vize İstiyormu ? , Botsvana Vize Rejimi

Botsvana Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istememektedir ve tüm Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu sahipleri 90 gün geçerli tek girişli vizeyi ülke girişinde alabilmektedir, Bu vize sadece turistik veya ticari ziyaret vizesidir ve kalıcı oturum , gömenlik , sığınma , menkul veya gayrımenkul yatırımı , ticari yatırım izini sağlamamaktadır, yalnızca turistik ziyaret veya iş toplantıları için uygundur.

Çok küçük ve 2 milyon kadar nüfusu olan bu afrika ülkesinin en büyük geliri elmas madenciliğinden gelmektedir, içme suyu ve halk sağlığı sorunları çok yüksek olan bu ülkeye temel afrika önleyici aşılarınız bulunmadan kesinlikle seyahat etmeyiniz , ayrıca tünyada yaygın olan ilaçların bulunma güçlüğü bulunması ve hastane yaygınlığının çok az olması sebebi ile komşu ve gelişmiş afrika ülkelerinin vizelerini de alarak gitmenizi önermekteyiz.

Ayrıca Botsvana dünyanın en kısa ömre sahip ülkelerinden biridir. Temel sebebi temizlik , bulaşıcı hastalık ve AIDS dir, 2 milyon civarı nüfüsuna rağmen yaklaşık 400000 aids hastası bulunmaktadır ve canlı nüfüsuna göre Aids hastası oranı en yüksek olan ülkelerin başında gelmektedir. Yılda en az 100000 kişinin aids ve bulaşıcı hastalıklar sebebi ile ölmesine rağmen hızlı nüfus artışı sebebi ile genç bir nufüsa sahiptir.

İlgili Yazılar