Bolivya Vize Başvurusu , Bolivya Vize İstiyormu ? , Bolivya Vize Rejimi

Bolivya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istememektedir , Yani bordo umuma mahsus, yeşil hususi , gri hizmet ve siyah diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 gün süreli tek girişli Bolivya vizesini ülke girişinde alabilmektedir, bu vize her girişte tekrar sağlanabilmektedir fakat toplam konaklama süresi 90 günü geçemez ve bu ziyaretler esnasında yalnızca Turistik gezi veya ticari toplantı yapılabilir. Ticari Yatırım , Gayrımenkul Alımı , Menkul yatırım veya ikamet izini anlamı taşımamaktadır.

Bolivya Türkiyeden daha büyük coğrafi alanına rağmen , 11 milyon nüfusa sahip , çok zengin kaynaklarına rağmen çok fakir kalmış sosyalist bir ülkedir. Genel olarak ücretsiz sağlık hizmeti sunuluyor olsa da genel sağlık hizmeti koşulları ve ilaç temininde büyük sorunlar olabilmektedir. Bu sebeple tüm tedavilerinizi tamamlayarak ve tüm gerekli ilaçlarınızı yanınıza alarak seyahat ediniz.

Genel olarak temizlik ve halk sağlığı olarak gelişmiş ülkelere yakın hijyen standartları bulunuyor olması bulaşıcı hastalık riskini düşürüyor olsa da yinede tüm gerekli aşıları araştırarak olmadan Batı ülkeleri hariç ülkelere seyahat etmeyiniz.

Amerika kıtasında denize komşu olmayan bir ülke olan bolivya deniz turizmi için ziyaret edilemeyecek bir ülkedir ve iklimi çok sıcaktır.