Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvurusu

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvurusu , Birleşik Arap Emirlikleri Vize İstiyormu ? , Birleşik Arap Emirlikleri Vize Rejimi

Birleşik Arap Emirlikleri Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından vize istemektedir, tüm bordo yani umuma mahsus pasaport sahipleri Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvurusu yaparak Birleşik Arap Emirlikleri seyahati yapabilmektedir. Yeşil Hususi Gri ve Siyah Hizmet ve Diplomatik pasaport sahipleri ise vize başvurusu yapmadan Birleşik Arap Emirlikleri Seyahati yapabilirler, ülke girişinde tek girişli 90 gün süreli vize kendilerine sağlanacaktır. Yılda en çok 90 gün konaklama hakları bulunmaktadır ve bu süre içerisinde çalışma , ticari yatırım , ikamet izni , menluk ve gayrımenkul alımı izini sağlanmamaktadır. Girişte verilen vize sadece kısa turistik ve ticari izin anlamına gelmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği Adresi :
illkbahar Mah. Turan Gunes Blv. Galip Erdem Cad.613.Sok No:13 06550 Cankaya, Ankara – Turkey

Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği Telefonu :
0093124901414

Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği Faks Numarası :
00903124912333

Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği Eposta Adresi :
AnkaraEMB@mofaic.gov.ae

Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği Websitesi :
https://www.mofa.gov.ae/EN/DiplomaticMissions/Embassies/Ankara/Pages/ContactUs.aspx

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi Dubai,Abu-Dhabi,Acman,Fceyre,Resu’l Hayme,Sharjah,Ummul-Kayveyn Emirlikleri için tek bir vize olarak geçerlidir ve tek bir Birleşik Arap Emirlikleri vizesi bulunmaktadır.

THY vize departmanı Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi için danışmanlık vermektedir. evize@thy.com adresinden mail atılabilmektedir.

THY
Birleşik Arap Emirlikleri evize websayfası adresi :
https://evize.turkishairlines.com/

Birleşik Arap Emirlikleri Vize ücreti 105 Amerikan Dolarıdır , Dolar olarak banka hesabına yatırılmaktadır, banka hesabı THY websitesinde bulunmaktadır. Bu tutar ve hesap bilgisinde değişiklikler olabilir THY yönlendirmesine göre hareket ediniz.

Sağlanan Vize 29 gün sürelidir ve 15 günden fazla kalınması durumunda bir sonraki 30 gün için vize verilmemektedir, Hiçbir hesaplama ile 365 gün içerisinde 90 günden fazla kalmanıza izin verilmemektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri vize şartlarına uyulmamasının 5000 ABD doları cezası vardır ve şahsa uygulanmaktadır.

Taşıyıcı havayolunun seyahat edecek kişiden ibraname alması gerekebilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvusunda güncel çipli pasaport , minimum 6 ay geçerlilik, en az 3 vize boş sayfası , ikamet , maddi durum , medeni durum , eş çocuk durumu , iş çalışma durumu belirtir belgelerin ülke girişinde ingilizce olarak bulundurulması faydalıdır, Evize başvurusu esnasında pasaport kimlik sayfası , nüfüs cüzdanı taranmış hali renkli olarak sunulması gerekmektedir ayrıca renkli fotokopi olarak seyahat esnasında taşımanız gerekmektedir.

Pasaport Kimlik Sayfasının , Nüfus Cüzdanınızın , Biyometrik Vesikalığınızın renkli taranmış halinin evize başvurusunda sağlanması gerekmektedir.

Çalışanlar için işyeri faaliyet belgesi son 1 ay içinde alınmış , Vergi Levhası güncel yıl , 3 aylık bordro ve antetli kağıda seyahati tanımlayan yazı istenmektedir.

İkametgah istenmektedir , yerine edevlet adresinize kayıtlı bir kamu altyapı hizmeti yani su elektrik doğalgaz hattı aboneliği veya güncel kredi kartı ekstresi aslı beyan etmeniz talep edilebilmektedir. En garantisi İkametgah belgesidir.

Birleşik Arap Emirlikleri ve özellikle Dubai çok yüksek miktarda Turist alan bir bölge olduğu için vizeleri çok kısa vermekte ve vize dışı kalanlar için ciddi yaptırımlarda bulunmaktadır, çok kolay sınırdışı işlemi yapılmakta ve 1 yıl 5 yıl 10 yıl ömürboyu giriş yasağı uygulanmaktadır, bu sebeple vize süresine dikkat ederek hareket edilmesi çok önemlidir.

Vize başvuruları 1 2 hafta içerisinde tamamlanmaktadır ve sağlanacak vizeler 30 yada 90 gün olarak uygulanmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri Giriş çıkış bilet rezervasyonunu ve konaklama rezervasyonunu talep etmektedir, Evize alınamaması durumunda dubai konsolosluğuna davet edilmeniz gerekli olabilmektedir.