Belçika Vize Başvurusu

Belçika Vize Başvurusu , Belçika Vize İstiyormu ? Belçika Vize Rejimi

Belçika Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından vize istemektedir, Bordo umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları vize alarak Belçika ya giriş yapabilirler. Yeşil Gri Kırmızı Siyah yani hususi hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ülke girişinde 90 gün tek girişli vize alabilirler , vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur.

Belçika Schengen kurucu ülkelerinden biridir ve herhangi bir schengen ülkesinden almış olduğunuz vize ile Belçika ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz , fakat genel uygulama gereği vize başvurunuzu ilk hangi ülkeden yaptıysanız ilk girişinizi o ülkeye yapmanız ve seyahatinizi vize ye uygun şekilde yaparak çıkış yapmanız beklenmektedir, eğer vizeniz çok girişli ve uzun süreli bir vize ise ilk girişnizi vize sağlayıcı ülkeye yaptıktan sonra Belçikaya bu vize ile girmeniz uygundur.

Belçika Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği vize başvurularını almamaktadır ve VFS Global ile anlaşma yaptıkları için başvurular VFS Global tarafından yürütülmektedir.

VFS Global Belçika Vize Başvuru Web Sayfası :Belçika Vize Başvurusu

İlk Adımda Belçika vize başvuru formunu doldurmanız size vakit kazandıracaktır, Form ingilizcedir ve doldurarak başvurunuzu yapınız.
https://visaonweb.diplomatie.be/

Bu sayfadan yeni üyelik açarak tam ve doğru bilgiler telefonlar adresler email adresi sağlayarak formu doldurunuz kaydediniz.

Belçika Vize Başvurusu için gerekli belgeler ;

10 yıldan yeni , çipli , en az 3 vize sayfası booş olan Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu , Pasaportun Kimlik Bilgileri Sayfasının fotokopisi , Pasaportun Schengen Amerika Kanada İngiltere vize ve giriş çıkış sayfalarının fotokopileri , 2 adet 35 mm x 45 mm , beyaz zeminli , 6 aydan daha yeni biyometrik vesikalık fotoğraf. Kimlik Belgesi Fotokopisi, İkamet Yeri belgesi , Nüfus Kayıt Belgesi (eş çocuk durumu) , Evlilik Cüzdanı kimlik bilgileri sayfası , Öğrenciyse okuldan yazı , 18 yaşından küçükse ebeveyn izin yazısı , 30000 euro seyahat sağlık poliçesi , çalışıyorsa şirketten ziyareti tanımlayan yazı , çalışıyorsa 3 aylık bordro , işe giriş bildirgesi , şirket resmi evrakları , varsa davet yazısı , 3 aylık güncel banka ekstresi , gayrımenkul menkul taşıt sahiplik belgeleri , gidiş dönüş uçak biletleri , konaklama yeri sözleşme yada faturası , turla gidiliyorsa tur tanım belgesi ve faturası , fuar kongre vb tanımlı ziyaretse bilgileri ve kayıt belgeleri .

Vize Ücreti 60 Euro olarak VFS Global tarafından tahsil edilmektedir , Türk Parası olarak da düzenleme mevcuttur, bu bedele VFS global başvuru hizmet bedeli dahil değildir. Biyometrik kaydınız yoksa biyometri kaydı işlemleri de ücret karşılığında yapılmaktadır. Vize başvurusu toplam masraflarını VFS Global’e danışınız ve üzerinizde nakit olarak bulundurunuz, kredi kartı ve havale ile ödeme yapılamamaktadır. Yalnızca Euro yada TL nakit ödeme kabul edilmektedir.

Belçika İstanbul Başkonsolosluğu Adresi : Sıraselviler Caddesi, 39 34433 Taksim İstanbul Türkiye

Belçika İstanbul Başkonsolosluğu Telefonları: +90 212 243 20 68
+90 212 243 33 01
+90 212 243 33 00
+90 212 252 47 46

Belçika Ankara Büyükelçiliği Adresi :Mahatma Gandhi Caddesi, 55 06700 Gaziosmanpaşa Ankara Turkiye

Belçika Ankara Büyükelçilik Telefonları :
+90 312 405 61 66 

İlgili Yazılar