Barbados Vize Başvurusu

Barbados Vize Başvurusu , Barbados Vize Rejimi , Barbados Vize İstiyormu ?

Barbados Venezüellaya komşu bir ada ülkesidir ve Amerika Kıtasında yer almaktadır. Nüfusu 300000 kişi kadardır ve ülke nüfusundan daha fazla barbadoslu dünyaya dağınık olarak yaşamaktadır, kendi para birimini kullanmaktadır ve en yaygın yabancı para amerikan dolarıdır. Euro harcamada büyük problemler yaşanmaktadır, yabancı banka yok denecek kadar azdır, bu sebeple visa mastercard kredi kartı ve amerikan doları ile seyahat etmeniz önemlidir.

Barbados Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından vize istememektedir ve 90 günlük tek girişli seyahat vizesi ülke girişinde sağlanmaktadır. Standart Schengen evraklarını hazırlayarak yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

Sürdürmekte olduğunuz tedavileriniz varsa tüm ilaçlarınızı yanınıza almanızı öneriyoruz, Hastane ve eczane nüfüs azlığı dolayısı ile çok azdır ve kalabalıktır. Özellikle avrupa menşeili ilaçlar ülkede pek bulunmamaktadır ve gelişmiş ülkelerdeki gibi muadil ilaçlar birkaç saniye içerisinde tespit edilememektedir.

Kış ve ilk Bahar aylarında özellikle Kasım Haziran döneminde fırtına ve kasırgalar Barbadosu etkilemektedir, bu sebeple turistik ziyaretlerin yaz sonu yapılması en makul dönemdir, Sıcaklıkların 27 30 dereceye düşmesi gezinme imkanlarını artıracak ve fırtına riskleri ortadan kalkmaktadır. Kış aylarında barbados kesinlikle ziyaret edilmesi önerilmemektedir.