Azerbaycan Vize Başvurusu

Azerbaycan Vize Başvurusu , Azerbaycan Vize İstiyormu ? , Azerbaycan Vize Rejimi

Azerbaycan devleti Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamaktadır, Umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Azerbaycan ziyaretleri için vize almak zorundadır. Hususi Hizmet Diplomatik yani yeşil kırmızı gri siyah pasaport sahipleri 90 gün tek girişli vizeyi sınır girişinde alabilmektedir. Bu vize kısa ticari ziyaretler ve turistik geziler için uygundur , çalışma izini , yatırım izini , gayrımenkul alım izini , menkul kıymet yatırımı izini ve oturum izini anlamına gelmemektedir.

Azerbaycan Devleti Evize uygulamasına geçmiştir ve Türk vatandaşları evize başvurusu yapabilmektedir, Sistemin adı ASAN Viza dır Azerbaycan Evize başvuru sayfası adresi :
https://evisa.gov.az/en/

Bu adresten başvuru ödeme ve indirme işlemi yapılabilmektedir, bu sayfa sonucundaki dosyayı çıktı alarak pasaportunuz ile birlikte taşımanız halinde azerbaycan girişinde pasaportunuza vize işlenecektir.

Azerbaycan Vize başvurusunda Genel olarak standart schengen evraklarını bile talep etmemektedir, hazırlanmasında fayda vardır.

Azerbaycan evize başvurusu yapmadan Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğuna başvuru yaparak da vize alınması mümkündür. Azerbaycan vize başvuru formu , 2 adet 3×4 fotoğraf, pasaport aslı ve kimlik sayfaları fotokopileri , varsa daha önce Azerbaycan vize ve giriş çıkış sayfaları fotokopileri yeterlidir, Vize başvuru ücreti 10 Amerikan Dolarıdır.

Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu Adresi :Zeytinoğlu Caddesi No 65, Akatlar Beşiktaş / İstanbul

Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu Telefonu : +90 212 325 80 42 – 45

Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu Fax Bumarası : +90 212 284 95 79

Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu E-mail Adresi: istanbul@mission.mfa.gov.az

Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu Websitesi :
http://istanbul.mfa.gov.az

İlgili Yazılar