Atatürk Havalimanı Sabiha Gökçen Ulaşımı

istanbul-ulaisim-ag-haritasiAtatürk Havalimanından Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım için çeşitli alternatifler vardır , Kendi aracınız ile trafik durumuna göre birinci yada ikinci boğaz köprüsünü ve daha sonra TEM Ankara yönünü takip ederek Kurtköy çıkışından çıkarak yönlendirmeleri takip ederek Sabiha Gökçen havalimanına ulaşmanız mümkündür, ayrıca 3. boğaz köprüsünü takip ederek yine Ankara yönünne devam ederek TEM katılımı yaparak ulaşım sağlayablirsiniz. Yaklaşık 60 Km/75 Kmcivarı sürecek yolculuğun yol açıkken süresi yaklaşık 45 dk , yol yoğunken süresi 60-80 dk , yol çok yoğunken 120 dakika üzerinde sürebileceğini dikkate alarak ulaşım yapınız.

Toplu taşıma alternatifleri çok yaygındır, en kolay ulaşım için Atatürk Havalimanı metrosu kullanılarak yenikapıya , yenikapıdan marmarayla ayrılıkçeşmesine ve ayrılıkçeşmesi Tepenatilus arkasından geçmekte olan E10 yada E11 numaralı IETT otobüslerini kullanarak ulaşmanız mümkündür. E10 daha çok durakta duran ekonomik bir hattır, E11 express havalimanı otobüsü olduğu için daha az durakta durmakta fakat ücreti daha yüksek olmaktadır. Diğer havalimanı otobüs ulaşım şirketlerine göre yinede daha düşük fiyatlı olduğu için E11 favori seçiminiz olmalıdır.

Ayrıca “Atatürk Havalimanı” ndan çıkarak metrobüs kullanarak uzun çayır durağına kadar ulaştıktan sonra yine E11 yada E10 otobüslerine uzunçayırdan binmeniz mümkündür.

Uzunçayır durağından Kadıköy Kartal metrosuna binerek Kartal durağından KM22 numaralı otobüse binerek de Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşmanız mümkündür.

Ayrıca hiç aktarma yapmadan Havataş otobüsleri ile Taksime geçtikten sonra Taksimden yine Havataş Otobüsleri ile Sabiha Gökçen Ulaşımı yapmanız mümkün olmaktadır. Havataş , Havaş , Havabüs gibi birçok alternatif bu hatta hizmet vermektedir.

Rahat yolculuk etmek için Havalimanından Taksi tutarak da ulaşmanız mümkündür, fakat biraz daha maliyetli olacaktır.

Ayrıca biletiniz bulunuyorsa ve kampanyalara da gözatarak Secure Drive gibi alternatif şirketleri de değerlendirebilirsiniz, Bazı dönemlerde bazı havayollarının 19,90 TL karşılığında tüm İstanbul Lokasyonlarından “Sabiha Gökçen Havalimanı” ulaşımı hizmeti sunduğu durumlar olabilmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı şehir merkezinin oldukça dışında bir bölgededir ve henüz metro inşa planı yoktur, bu sebeple Otobüs , Havalimanı Otobüs Şirketleri , Taksi , Otomobil , Özel Ulaşım şirketleri gibi alternatifleri değerlendirerek uçuş saatinizden yurtiçi uçuşlar için 1 , yurtdışı uçuşlar için 1,5 saat önce havalimanına ulaşmanızı tavsiye ediyoruz.

 

 

İlgili Yazılar