Andorra Vize Başvurusu

Andorra Vize Başvurusu , Andorra Vize Rejimi , Andorra Vize istiyormu ?

Kısa süreli turistik yada ticari ziyaretler için Andorra ya vize başvurusu yapılması gerekmemektedir çünki Andorra vize rejimine göre Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyeti Pasaportu sahipleri normal şartlar altında Andorra ziyaretlerinde ülke girişi esnasında tek girişli 90 gün vize alma hakkına sahiptirler.

Bu sayede Androrra ya vizesiz seyahat edilebilmektedir.

Yinede Andorra Ziyaretiniz öncesinde yanınızda standart vize başvurularında gerekli olabilecek genel evrakları bulundurmanız faydalı olacaktır, örneğin biyometrik vesikalık , kimlik , kimlik fotokopisi , edevlet üzerinden ikametgah , Pasaport kimlik sayfası fotokopisi , vize rejimi uygulayan ülkelerden alınan vizelerin fotokopileri schengen amerika kanada ingiltere vizeleri , banka hesap ekstresi , gayrımenkul tapu fotokopileri , şirket standart evrakları yanınızda bulunması faydalı olacaktır. Kredi Kartı ve TL yada Euro dışında para birimi ile ödeme kabul edilmemektedir.

Genel alışkanlık gereği vize işlemi sırasında konaklayacağınız yerin bilgileri ve rezervasyon çıktısı ve faturası , buna ek olarak dönüş biletinizin biletlenmiş olması ve sunulması vize işleminde görevlilerin ziyaret yerinizi konaklama yerinizi ve dönüş tarihinizi belirttiği için avantajlı olacaktır. Kalacak yeri belli olmayan ve dönüş tarihi belli olmayan bir ziyaretçi ile ilgili düşünceleri farklı olabilmektedir.

Andorra Avrupa kıtasındadır ve euro kullanılmaktadır, yanınızda vize bedeli için gerekli olabilecek euro birimi para hazır olarak bulundurulmalıdır.

Nüfusu çok düşük olan çok küçük bir ülke olan andorra da reçeteli ilaçlarınızın temini sorun olabilmektedir, karayolu ile komşu ülkelere giderek ilaç temin etmek durumunda kalmamak için tedavileriniz varsa tüm ilaçlarınızı yanınızda bulundurunuz.

Andorra da Türkiye Cumhuriyeti Konsolosluğu veya Büyükelçiliği yoktur, herhangi bir resmi işleminiz veya pasaportunuzun kaybolması vb durumunda İspanya Madrid Büyükelçiliği görev bölgesinde yer almaktadır ve adresi aşağıdaki gibidir. Büyükelçilikler ve Temsilcilikler Türkiyedeki Resmi Bayramlarda ve ilgili ülke kanunlarına göre resmi tatil günlerinde kapalıdır. İspanya schengen bölgesinde olduğu için Andorra dan İspanyaya geçişte vize kontrolü vardır , schengen vizeniz yoksa ispanyaya geçmeniz mümkün olmamaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Madrid Büyükelçiliği :
Adres: C/RAFAEL CALVO, 18 2A-B 28010 MADRID/ESPANA
Telefon: 00 34 91 310 39 04
Faks: 00 34 91 308 66 02
Eposta : embajada.madrid@mfa.gov.tr
Websitesi : http://madrid.be.mfa.gov.tr