Almanya Vize Başvurusu

almanya-vize-basvurusu

Almanya Vize Başvurusu yapmak için iDATA isimli müşavir firmadan randevu almanız gerekmektedir.

Almanya Vize Başvurusu yapmak için Randevu almak için iData Almanya Vize Randevu sayfasını ziyaret ediniz

Almanya Schengen Vizesi Umuma mahsus bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için zorunludur.

 

Hususi Yeşil , Hizmet Gri ve Diplomatik pasaport sahibi yurttaşlarımız 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile vizesiz Almanya seyahati yapabilirler, Ayrıca Avrupa ülkeleri içerisinde aynı vize uygulamasına sahip bütün ülkelere de geçiş yapabilir ve diledikleri ülkeden dönüş yapabilirler , fakat toplam ziyaret süresi giriş ve çıkış günü de dahil olmak üzere 90 günü geçemez.

Vize ücreti 60€ ve hizmet ücreti 23€ olarak belirlenmiştir. 60€ konsolosluk hesabına yatırılacak olup 23€ olan iData hizmet bedeli başvuru merkezinde nakit veya kredi kartı ile TL ve Euro olarak tahsil edilebilmektedir.

Vize başvurusu iData rezervasyonuna gittiğinizde alınır ve tüm belgelerin asıl ve fotokopilerinin yanınızda bulunması istenir. Yanınıza biyometrik vesikalık ve beyaz zeminli vesikalık fotoğraf almayı unutmayınız. iData merkezinde fotoğraf ve biyometri analizleri yapısa da siz yinede yanınızda bulundurunuz.

Ayrıca yeni dönemde iData merkezlerinde biyometrik tanımlamalı vize başvuruları alınmaya başlanacağından yakında fotoğraflar gereksiz olacaktır ama o döneme kadar siz biyometrik ve normal beyaz zeminli fotoğrafları yanınıza kesinlikle alınız. Sonraki dönemde Almanya Vize Başvurusu yaparken fotoğraf tanımalaması ve parmakizi tanımlaması iData merkezinde yapılacaktır.

Randevu alırken ziyaret maksadınızı net olarak düşününüz ve buna göre tercih yapınız 90 günden kısa ticari ve hususi tüm seyahatler için Schengen vizesi verilmektedir. 90 Günü geçen veya belirli süre oturum durumu oluşması veya aile birleşimi evlilik vizesi gibi durumlarda Almanya Ulusal Vizesi gerekmektedir.

Almanya ulusal vizesi almak çok kolay değildir, başvuru gerekçesine göre belirli bir minimum Almanca bilgisinin tescili bile talep edilebilmektedir.

Turistik ve kısa ticari ziyaretler için Almanya Schengen Vizesi almanız gerekmektedir.

Almanyadan Schengen Vizesi almak için aşağıdaki noktalara dikkat ediniz ve ilgili belgeleri hazırlayınız

Pasaportunuzda en az 1 arkalıönlü vize sayfası boş olmalıdır.

Pasaportunuz çipli epasaport olmalıdır ve en az 3 ay geçerlilik süresi bulunmalıdır.

Pasaportun kimlik sayfasından iyi görünür ve net bir fotokopi hazırlanmalıdır.

Almanyada bir ziyaret gerçekleştiriliryorsa davet sahibinin gönderidiği mektup ve taahütname.

Turistik bir gezi ise masrafların karşılanacağını garanti etme yorumunu sağlayacak banka hesap cüzdanları fotokopileri.

Ayrıca ziyaret yapılılıyorsa ziyaret edilen kişilerin kimlik bilgileri ve ikamet adreslerini belirten bir yazı, ziyaret turistik ise otel rezervasyonu , tur konfirmasyonu veya tur sözleşmesi fotokopisi.

Seyahatin tamamını kapsayan uçuş biletlerinin fotokopileri.

Kişinin gelirini belgeleyen her çeşit dökümanlar. Maaş Gelirleri , Kira Kontratları , Tapular , Otomobil Ruhsatları , Tarım üretimi , Vergi Levhası , Gelen ödemeler ile ilgili belgeleri.

Yetişkin kişiler için Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği.

Evli ise evlilik çüzdanı ve kimlik sayfasına ait fotokopisi.

30.000 Eur teminatlı seyahat sağlık sigortası poliçesi aslı.

Mesleğe ait bilgi içeren çalışılan makamca imzalı çalışma belgesi , İlgili seyahat dönemine ait resmi izin belgesi ,  SGK 4a hizmet dökümü , SGK işe giriş bildirgesi , Son aya ait maaş bordrosu , Şahsi banka hesap cüzdanı fotokopisi veya hesap hareketi dökümleri.

 

 

 

İlgili Yazılar